پاسکوپلاس

سوالات رایج درباره محافظ مواد غذایی

1. چرا غذا در پلاستیک پیچیده شده است؟

بسته بندی مواد غذایی PVC برای بسته بندی مواد غذایی به دلیل چسبیدن به خود و به ظروف غذا برای تشکیل یک مهر و موم محکم استفاده می شود. این بسته بندی با جلوگیری از ورود هوا، طراوت غذا را حفظ می کند.

همچنین رطوبت را از غذاهای خشک دور نگه می دارد و از مواد غذایی مرطوب در برابر از دست دادن رطوبت محافظت می کند. یکی دیگر از مزایای استفاده از استرچ این است که بو را مسدود می کند و از پخش شدن آن به سایر غذاهای ذخیره شده در نزدیکی جلوگیری می کند.

2. آیا بسته بندی مواد غذایی در بسته بندی پلاستیکی بی خطر است؟

بله بی خطر است

هیچ مدرکی حاکی از مضر بودن روکش مواد غذایی PVC نیست، اما ایده خوبی است که بسته بندی را حداقل 2 سانتی متر از مواد غذایی دور نگه دارید.

3. تفاوت بین استرچ غذایی PVC و بسته بندی مواد غذایی غیر پی وی سی چیست؟

استرچ اولین بار از پلی وینیلیدین کلراید، رایج ترین ماده ساخته شد. سلفون غذایی غیر پی وی سی بیشتر از پلی اتیلن با چگالی کم ساخته می شود.

تفاوت اصلی بین هر دو این است که روکش غذایی PVC یک محافظ چسبنده است در حالی که غیر پی وی سی اینگونه نیست.

4. آیا می توان از روکش غذایی PVC در مایکروویو استفاده کرد؟

بله، اما ایده خوبی است که سوراخ هایی برای تهویه بخار ایجاد کنید. علاوه بر این، استرچ  نباید با مواد غذایی پرچرب تماس پیدا کند. باید بدانید که اگر چربی در دمای بالا گرم شود، می‌تواند پوشش پلاستیکی را ذوب کند.

5. از چه اندازه روکش محافظ غذا باید استفاده کنم؟

اندازه لایه کشی بسته به نیاز شما تعیین می شود زیرا ضخامت ها و عرض های مختلفی برای انواع کاربردها وجود دارد.

6. آیا می توان از پوشش غذایی PVC در فریزر استفاده کرد؟

بله، می تواند غذاهای منجمد باشد. بهترین راه برای بسته بندی مواد غذایی برای فریزر این است که این کار را محکم انجام دهید و مطمئن شوید که هوای اضافی را بیرون نگذارید. با حذف تمام هوا می توانید از سوختن فریزر جلوگیری کنید.

7. آیا روکش پلاستیکی عایق خوبی است؟

روکش پلاستیکی مزایای زیادی دارد اما متاسفانه عایق خوبی نیست. ممکن است به حفظ گرما کمک کند، اما فویل آلومینیومی عایق بهتری است. بهترین راه برای استفاده از پوشش پلاستیکی به عنوان عایق این است که ما دو لایه با هوا در بین آن قرار دهیم.

به طور خلاصه

روکش مواد غذایی یک لایه پلاستیکی نازک است که بیشتر برای بستن مواد غذایی در ظروف استفاده می شود تا برای مدت طولانی تری تازه بماند. همچنین برای ذخیره سازی و حمل و نقل استفاده می شود.

روکش مواد غذایی PVC به بسیاری از سطوح صاف بدون چسب می چسبد. این یکی از مزایای اصلی استفاده از پلی وینیلیدین کلراید به جای بسته بندی مواد غذایی غیر پی وی سی است.

به یاد داشته باشید که مهمترین نقش بسته بندی مواد غذایی PVC حفاظت و نگهداری است، بنابراین برای کیترینگ ها، رستوران ها و حتی سوپرمارکت ها عالی است زیرا از مواد غذایی در برابر رطوبت، نور، حشرات و حیوانات محافظت می کند.

 

شما می توانید برای سفارش انوع سلفون با شماره های زیر در ارتباط باشید:

09015933901

02165735947

نظر خود را وارد نمایید