پاسکوپلاس

بررسی انواع مشتری

چهارشنبه, 12 اردیبهشت 1403

     1. مشتریانی که ارتباطشان را حفظ میکنند

معمولا مشتریان از کانال‌های مختلف سعی می‌کنند ارتباط‌‌شان با شما را حفظ کنند. در نتیجه بهتر است شما هم ارتباط خود را تقویت کنید. برای این منظور، باید در کانال‌های مختلف، محتوای باکیفیت بگذارید.

  1. مشتریانی که نظر می‌دهند

مشتریان قبل از خرید، نظرات و بازخوردهای افرادی که از برند شما استفاده کرده‌اند، را جویا می‌شوند. این بازخوردها بسته به تجربه مشتری، ممکن است مثبت یا منفی باشد.

  1. مشتریان محصولات تخفیف خورده

معمولا این نوع از مشتریان، فقط به دلیل قیمت تخفیف خورده یک محصول تصمیم به خرید می‌گیرند و به احتمال خیلی زیاد آن را با قیمت معمول خریداری نخواهند کرد. در صورت برخورد صحیح با این نوع از انواع مشتری بالقوه، می‌توانید آنها را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

  1. مشتریان هیجانی

ابن نوع از مشتریان از قبل برای خرید محصولات و خدمات شما برنامه ریزی نکرده‌ و در لحظه تصمیم به خرید می‌گیرند. نحوه برخورد با این نوع از مشتریان چگونه است؟ ابتدا باید یک مسیر هموار برای خرید آنها مهیا کنید. تمامی موانع را از سر راهشان برداشته و سفر خرید را به یک سرسره لغزنده تبدیل کنید.

  1. مشتریان مردد

این نوع از مشتریان شبیه مشتریان جستجوگر هستند. با این تفاوت که نمی‌دانند به کدام سمت باید حرکت کنند. نحوه برخورد با این نوع از مشتریان چگونه است؟ همه کانال‌های تماس با خود را (مانند؛ چت بات‌ها یا گزینه‌های گفتگوی زنده) در دسترس‌شان قرار داده و با این روش آنها را به سمت خود سوق دهید.

  1. مشتریانی که به دنبال تغییر برند هستند

این نوع از مشتریان، از خدمات و محصولات شرکت مشابه دیگری استفاده می‌کردند اما به هر دلیلی دیگر تمایل به خرید از آنها را نداشته و به دنبال گزینه جایگزین می‌گردند. خبر خوب این است که این مشتریان آماده خرید و پرداخت هزینه هستند. بنابراین تمام کاری که باید انجام دهید، ترغیب آنها به استفاده از محصولات خود است.

نظر خود را وارد نمایید