پاسکوپلاس

بهترین روش درس خواندن و مطالعه

شنبه, 6 آبان 1402

قدم اول: پیش مطالعه

خب حالا این یعنی چی؟ تو این مرحله باید مبحث مورد نظرت رو روزنامه وار بخونی و رد شی. در واقع قرار نیست چیزی یاد بگیری. با این کار با موضوع  و فضای اصلی درس آشنا میشی و آمادگی ذهنی لازم رو پیدا میکنی.

قدم دوم: سوال کردن

وقتی قدم اول رو اجرا کردی ذهنت یه بستر مناسب واسه دونستن چیزای جدید ایجاد کرده. اینجاست که باید از اون مبحث سوال طرح کنی و هرچیزی که تو ذهنت ابهام ایجاد کرده رو به شکل سوال مطرح کنی و حین مطالعه اصلی یا سرکلاس دنبال جواب باشی. این کارباعث میشه تمرکز و دقتت تو مطالعه اصلی دو چندان بشه.

قدم سوم: مطالعه دقیق

تو این مرحله با تمرکز بالا و با هدف یادگیری کامل، مبحث مورد نظر رو مطالعه کن. متن کتاب و جزوه ها رو بخون و تمریناشو حل کن هم چنین در حین کار نکات مهم رو یادداشت کن.

قدم چهارم: یادآوری

اینجا باید مطالبی که در مرحله قبل خوندی رو به زبون خودت و طوری که واست قابل فهم باشه برای خودت یا یه دوست بازگو کنی و توضیح بدی و خلاصه مطالبی که یادته رو روی برگه بنویسی.

قدم پنجم: مرور

با اجرای این مرحله از فراموش شدن  مطالبی که یادگرفتی جلوگیری میشه. مرورت رو باید آخر همون روز انجام بدی و آخر هفته و آخر ماه تکرار کنی. این مرور میتونه شامل بازخوانی خلاصه نویسی ها یا زدن تست و بررسیشون باشه.

نظر خود را وارد نمایید