پاسکوپلاس

مجموعه ای جدید از مک بوک های اپل سال ۲۰۲۳ عرضه می شود

سه شنبه, 11 بهمن 1401

به گفته مارک گورمن، کارشناس برند اپل، این شرکت در حال توسعه مجموعه ای از رایانه های جدید از جمله یک آی‌ مک M3، یک مک بوک پرو 14 اینچی M2 و 16 اینچی M2 Max و غیره، برای سال 2023 است.

به گزارش تکناک، اپل در سال ۲۰۲۳ سال شلوغی خواهد داشت و طبق اطلاعات گورمن، تحلیلگر بلومبرگ، اپل در حال آماده شدن برای بروزرسانی محدوده مک بوک پرو خود با تراشه های جدید علاوه بر برنامه ریزی برای انتقال به استفاده از USB-C در آیفون 15 و عرضه احتمالی یک آیفون 15 اولترا است.

مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی و مک‌بوک ایر M2 ۱۳.۶ اینچی تنها مدل های حال حاضر با امکان استفاده از تراشه M2 هستند. اینکه این شرکت کوپرتینویی قصد عرضه تراشه های M1 Pro و M1 Max را بار دیگر در سال 2023 همراه با تراشه های M2 Pro و M2 Max را دارد، عجیب نیست.این تراشه‌ها به مک‌بوک‌های 14 و 16 اینچی اضافه خواهند شد.
با وجود برنامه‌ریزی عرضه این مدل‌ها در پایان سال ۲۰۲۲، انتشار آنها ممکن است در نیمه اول ۲۰۲۳ اتفاق بیفتد.

طبق گفته MacRumors، این مدل‌ها از نظر شاسی و مشخصات فنی ، تقریباً مشابه مک بوک پرو 14 و 16 اینچی فعلی با تفاوت وجود CPUهای بهتر و همینطور احتمالا رم سریعتر عرضه خواهند شد.

احتمالا آی‌ مک M3 اپل در سال 2023 وارد بازار می شود.

در سال 2023، جدیدترین تراشه های سیلیکون اپل نیز معرفی خواهند شد. بنابراین، یک آی‌مک M3 جدید اولین دستگاه بهره‌مند از آن خواهد بود. اولین تراشه M1 در جدیدترین آی‌مک عرضه شد و مشخصات آن هنوز یک راز است.
شرکت کوپرتینویی همچنین در حال توسعه یک مک مینی جدید با وجود M2 یا M2 Pro است. پروژه M2 Extreme با 48 هسته CPU و 152 هسته GPU که موضوع خبر‌های پیشین بوده‌است، تاکنون باید معرفی می‌شد.

 

منبع: تک ناک

نظر خود را وارد نمایید