0

دلایل استفاده از لیوان کاغذی

با توجه به کاربرد لیوان کاغذی و سلامت بیشتر آن برای انسان، این محصول در بسیاری از مکان‌ها، مانند: ادارات، مدارس، بیمارستان‌ها و… مورد استفاده قرار گرفت. این لیوان‌ها نسبت به سایر لیوان‌های پلاستیکی و معمولی مزایای بیشتری دارند. در این مقاله از بلاگ پاسکوپلاس به کاربرد و مزایای استفاده از لیوان کاغذی یکبارمصرف می پردازیم.

در بررسی علل محبوبیت و استفاده گسترده و جهانی از لیوان‌های کاغذی، می‌توان به مزایای آن اشاره کرد. مزیت‌های این نوع از لیوان‌های یکبار مصرف در مقایسه با دیگر انواع و جنس‌های آن بسیار زیاد است. در ادامه به برخی از مهم‌ترین مزایای لیوان کاغذی اشاره می‌کنیم.

  1. سازگاری با محیط زیست در کاربرد لیوان کاغذی

همان‌طور که اشاره شد، این لیوان‌ها از کاغذ ساخته شده‌اند. بازیافت کاغذ سریع و آسان است و به راحتی تجزیه می‌شود.

  1. قابلیت بازیافت

از مهم‌ترین مزایای لیوان کاغذی، قابلیت بازیافت آن است؛ به این شکل که با استفاده از آب و دستگاه‌های مخصوص، خمیری از کاغذهای بازیافتی تولید شده و در تولید مجدد لیوان و ظروف کاغذی از آن استفاده می‌شود.

  1. زیست تجزیه‌پذیر

لیوان‌های کاغذی یکبار مصرف به ‌دلیل خاصیت تجزیه‌پذیری که دارند، جزو تمیزترین محصولات هستند. کاغذ از درختان و همچنین از پلیمرهای گیاهی مثل باگاس ساخته می‌شود و به طور معمول عاری از هر گونه ماده سمی و شیمیایی است.

  1. تنوع فراوان

لیوان‌های کاغذی را می‌توان در اندازه‌ها و اشکال مختلف تولید کرد. همچنین امکان ایجاد طرح‌ها و رنگ‌های مختلف روی انواع استروک لیوان کاغذی که دور آن دوخت می‌خورد، وجود دارد.

  1. ایمنی و اطمینان

انواع لیوان کاغذی گلاسه و لیوان کاغذی مات تولید شده با باگاس در مقایسه با دیگر لیوان‌های یکبار مصرف ایمنی بیشتری دارد، زیرا این کاغذ با هیچ یک از مواد مصرفی و غذایی واکنش شیمیایی نمی‌دهد. بنابراین، اگر در مصرف انواع نوشیدنی‌های گرم یا سرد و مواد غذایی مختلف از لیوان‌های کاغذی استفاده کنید، کاملاً بی‌خطر خواهد بود.

  1. وزن سبک

افراد ترجیح می‌دهند از لیوان‌های کاغذی استفاده کنند، زیرا وزن سبکی دارد و بدون تحمل وزن زیاد قابل حمل هستند. 

نظر خود را وارد نمایید