0

انواع ظروف یکبار مصرف

امروزه روز زندگی ما به ظروف یکبار مصرف وابستگی شدیدی پیدا کرده  است ؛ برای مثال بسیاری از خوراکی هایی که از سوپر مارکت ها، رستوران ها خریداری می کنید یا نذورات خود استفاده می کنید داخل ظروف یکبار مصرف به شما ارئه می شود.

رایج ترین و به صرفه ترین نوع ظروف یکبار مصرف همین ظرف های پلاستیکی است که برای مثال شما لبنیاتی مثل ماست را به دفعات خریداری و استفاده می کنید. ظروف پلاستیکی نیز خود به دو دسته تقسیم می شوند. ظرف هایی که برای مصارف سرد فقط مناسب است و ظروفی که برای مواد و مایعات داغ نیز قابل استفاده است.

البته خالی از لطف نیست که بگوییم در هر صورت کمتر استفاده کردن از ظروف پلاستیکی یکبار مصرف از هر نوع آن هم برای سلامتی مفید است و هم به حفظ محیط زیست کمک می کند. همانطور که می دانید طروف یکبار مصرف فومی یا پلاستیکی بر پایه مواد شیمیایی و نفتی ساخته شده اند. پس توصیه ما کمتر استفاده کردن از این ظروف مگر در مواقع ضروری است. ما در این مقاله برای شما انواع ظروف پلاستیکی و کاربرد آن ها را به طور مختصر و ساده برای شما بیان کرده ایم.

به طور کلی همه ظروف یکبار مصرف موجود در بازار شبیه به هم نیستند و برای خریداری کردن آن‌ها باید اطلاعات کاملی جمع‌آوری نمود با ما همراه باشید تا تمام نکات مربوط به انواع ظرف یکبار مصرف را زیر ذره‌بین قرار دهیم.

ظروف پلاستیکی یکبار مصرف

ظرف یکبار مصرف pp : این علامت را اگر در انتهای ظرف یکبار مصرف به خصوص لیوان یکبار مصرف مشاهده کردید بدانید که مختصر( polypropylene، پلی پروپیلن ، است. این علامت نشان می دهد که شما می توانید مایعات و غذاهای گرم را با خیال نسبتا آسوده مصرف کنید که البته همانطور که گفته شد فقط در مواقع ضروری. لیوان های یکبار مصرف و ظرف ماست را از جمله کاربردهای این نوع می توان دانست.

ظرفهای با علامت PET: ظرفهایی که این علامت را دارند از پلی اتیلن(Polyethylene) ساخته شده اند. این ظروف بسته بندی به شدت در دمای بالا سرطان زا هستند و فقط در مواردی که یکبار مصرف باشند مثل پک سس یا بطری یکبار مصرف آب استفاده می شوند. این ظروف نباید جلوی نور خورشید یا تحت حرارت قرار گیرند.

ظروف یکبار مصرف گیاهی

این مجموع علائم و انواع مختلف ظروف پلاستیکی بود که سعی شد تا به نحو آسان و مختصر برای شما گفته شود. نوع دیگر ظروف یکبار مصرف که مورد تایید سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت است و مصارف خوراکی در آنها ضرری برای سلامت انسان و محیط زیست ندارند. به این ظروف یکبار مصرف ظرف های گیاهی گفته می شود.

ترکیبات اصلی ظروف یکبار مصرف گیاهی بر پایه نشاسته است که این نشاسته می تواند از ذرت، گندم و یا حتی سیب زمینی تهیه شده باشد. برای اینکه نشاسته در اثر ریخته شدن مایعات و غذا به داخل آن از هم نگاشد در تولید این ظروف از روغن های گیاهی موم زنبور و یا گلوتن به خاطر خاصیت آب گریزی آنها استفاده می شود. پس در این صورت این نوع ظرف ها هم از نطر سلامتی و محیط زیستی تایید شده اند و هم از نظر مقاومت و دوام بهتر از ظروف پلاستیکی هستند.

محصولات گیاهی با تنوع بالا شامل تک پرس و دو پرس انواع دیس انواع لیوان و کاسه و بشقاب و کارد و چنگال و قاشق تولید می شوند. در صورتی که به سلامت خود و خانواده خود و محیط زیستتان اهمیت می دهید توصیه ما استفاده از این دست محصولات به جای ظروف پلاستیکی است. کیفیت و دوام و حس سلامت را با ظروف پیاهی می توانید تجربه کنید.

ظروف کاغذی یکبار مصرف

دسته دیگری از ظروف یکبار مصرف ظروف کاغذی هستند که البته رایج ترین و به نوعی اصلی ترین نوع آن ها لیوان ها و بشقاب های کاغذی هستند که آن ها هم طبیعی هستند و برای سلامتی ضرری ندارند ولی از قیمت بالایی برخوردار هستند.

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

این مدل از ظروف به صورت ظرف های تک پرس و دو پرس رایچ هستند با درب های جداگانه کاغذی. هنوز ضرری از جانب این گونه ظرف ها گزارش نشده است به جز اینکه مقداری از آلومینیوم موجود در ظرف جذب غذا می شود و میزان زیاد آلومینیوم برای بدن در بلند مدت ضرر دارد.

فروشگاه اینترنتی پاسکوپلاس سعی دارد انواع ظروف یکبار مصرف را با کمترین قیمت در اختیار مصرف کنندگان و به صورت عمده در اختیار فروشندگان عزیز قرار دهد. ولی توصیه ما همچنان به استفاده از محصولات گیاهی است که تیم اینترنتی ما هم تلاش می کند انواع این نوع محصولات را با کمترین قیمت برای شما عرضه کند تا با توجه به نیاز خود از فروشگاه اینترنتی پاسکوپلاس خرید عمده و جزیی کنید و لذت خریدی آسان و به صرفه را با خرید ظروف گیاهی یکبار مصرف و سایر ظروف یکبار مصرف تجربه کنید.

 

شما می توانید برای ارتباط با واحد فروش پاسکوپلاس با شماره های زیر در ارتباط باشید:

09015933901

02165735947

نظر خود را وارد نمایید