پاسکوپلاس

انواع ظرف یکبار مصرف از نظر شکل و طرح

از ظرف یکبار مصرف همواره به‌عنوان دوستدار و حامی محیط ‌زیست یاد می‌شود؛ البته این تعریف، بسته به جنس ظروفی که تولید می شود می تواند متفاوت باشد؛ برای مثال ظروف یکبارمصرف گیاهی، به ‌راحتی در محیط‌ زیست تجزیه می‌شود، در حالی که ظروف یکبار مصرف پلاستیکی این قابلیت را برای محیط زیست ندارند.

تاریخچه ظروف یکبار مصرف

سال 1967؛ اولین ظرف یکبار مصرف کاغذی توسط هرمان هنشل آلمانی تولید شد. حدود 40 سال بعد از اولین تولید ظروف یکبار مصرف، ساموئل جی کرومبین آمریکایی، دست به اقدامی جدید زد. او که افسر بخش بهداشت عمومی کانزاس‌ سیتی بود، برای ارتقای سلامت عمومی به اولین تولید خود دست زد. کرومبین، زمانی که سوار قطار سریع‌السیر شده بود، مشاهده کرد نحوه نوشیدن آب مسافران کاملاً غیربهداشتی است. از آن‌جا ‌که بیماری‌هایی مثل سل هم در آن دوران شیوع داشت، او تصمیم گرفت یک لیوان کاغذی با عنوان لیوان سلامتی (Health Cup) بسازد.

پس از گذشت سه دهه از اختراع اولین لیوان کاغذی یکبار مصرف، لیوان‌های مخروطی‌شکل، قاشق و ‌چنگال چوبی و بشقاب‌های کاغذی هم به بازار آمدند. در دهه 40 میلادی، اکثر کارگران اروپایی و آمریکایی برای حمل جیره غذایی خود از ظروف یکبار مصرف کاغذی استفاده می‌کردند و این روند ادامه پیدا کرد.

 پس از جنگ جهانی دوم، شکل جدیدی از اقلام یکبار مصرف میان عموم مردم گسترش یافت؛ ظروف قدیمی و سنتی جای خود را به ظروف پلاستیکی دادند. خواص منحصربه‌فرد ظروف یک‌بارمصرف جدید این بود که هم عایق خوبی برای گرما و سرما بودندد و هم وزنشان تا حد مطلوبی کاهش یافته بود.

می توان سال 1948 را به‌ عنوان نقطه عطف ظروف پلاستیکی برشمرد؛ در این سال، رستوران تازه ‌تأسیس مک‌دونالد برای اصلاح منوی غذایی خود به ‌صورت موقت تعطیل شد. مک‌دونالد در آن سال، علاوه بر اصلاح منوی غذایی با مشکلاتی چون دزدی ظروف، نیروی کار زیاد برای ظرف‌شویی و نگهداری آنها دست‌وپنجه نرم می‌کرد. زمانی که 6 ماه بعد در اواسط 1948 مک‌دونالد شروع به کار کرد، تمام غذاها را در بسته‌بندی‌ها و ظروف پلاستیکی یکبار مصرف سرو ‌کرد و همین اتفاق تاریخی، باعث رواج ظروف یکبار مصرف و افزایش مشتریان در سطح ایالات متحده شد.

انواع ظرف یکبار مصرف از نظر شکل و طرح

مدل ظرف یکبار مصرف تنها وابسته به جنس متریال اولیه آن نمی‌شود بلکه برای طراحی آن از قالب‌های متعددی برای بهره‌گیری از ظروف در شکل‌ها و طرح‌های متفاوت استفاده می‌شود که امروزه با توجه به پیشرفت در صنعت قالب سازی با تولید ظروف یکبار مصرف طرح دار، این ظروف جای خود را در مجالس رسمی و تشریفاتی نیز بخوبی باز کرده اند.

دیس، بشقاب غذاخوری، میوه‌خوری

شما برای پذیرایی از مهمان‌های در فضای باز و محیط خارج از منزل می توانید به جای استفاده از ظروف چینی سنگین از ظروف یکبار مصرف استفاده کنید تا علاوه بر نظافت بیشتر حمل‌ونقل آسان‌تری نیز از آن شما شود. ظروف یکبار مصرف میوه خوری را اگر تهیه کردید به‌سادگی می‌توانید از چاقو و چنگال آن نیز بهره بگیرید. البته برای بشقاب غذای شما نیز قاشق غذاخوری در نظر گرفته‌شده است.

  • ظرف غذا یکبار مصرف
  • قاشق چنگال یکبار مصرف

لیوان یکبار مصرف

لیوان‌های نوشیدنی برای نوشیدنی‌های سرد و گرم با یکدیگر متفاوت است. بدون شک همه شما در کافی‌شاپ‌ها شاهدلیوان های یکبار مصرف جذاب بوده‌اید که برند تجاری نیز بر روی لیوان حک‌شده است. این قبیل لیوان‌ها کاربردهای بسیاری در ارگان‌های دولتی، بیمارستان و مراکز تجاری دارد. برای آبمیوه و چای عموماً از دو لیوان متفاوت با ساختار متفاوت بسته به نوع سرو نوشیدنی استفاده می‌شود.

  • لیوان‌های نوشیدنی گرم
  • لیوان نوشیدنی سرد

ظرف‌های میوه و غذای درب دار

ازآنجایی‌که در ایران مراسم مذهبی بسیار زیادی برگزار می‌شود برای پذیرایی از مهمان‌ها خرید ظروف چینی و کریستال کاملاً غیرممکن و غیرمنطقی است. از همین رو از ظروف یک‌بارمصرف دردار و بدون در استفاده می‌شود که هرکدام بسته به نیاز مصرف‌کننده جنس آن فرق دارد. برای سرو غذا از ظرف‌های آلومینیومی و برای سرو میوه و شیرینی از ظرف‌های یک‌بارمصرف شیشه‌ای استفاده می‌شود.

مدل ظرف یکبار مصرف باکسی

برای بسته‌بندی کردن یک پک مخصوص پذیرایی نیز عموماً از باکس‌های به خصوصی استفاده می‌شود. شما می‌توانید متناسب با تنوع پذیرایی خود اندازه و سایز آن را مشخص کنید. می‌توانید برفرض برای پذیرایی صبحانه، نهار و یا عصرانه متناسب با وسایل پذیرایی خود از یک ظرف یک‌بارمصرف به خصوصی بهره بگیرید.

  • باکس‌های پذیرایی
  • مناسب وعده‌های غذایی مجزا

 

شما می توانید برای ارتباط با واحد فروش پاسکوپلاس با شماره های زیر تماس بگیرید:

09015933901

02165735947

نظر خود را وارد نمایید